Jaki bank wybrać starając się o kredyt gotówkowy?

Wybierając bank, w którym zaciągniemy kredyt gotówkowy kierujemy się zazwyczaj jego popularnością, opinią znajomych a także reklamami, które oglądamy w telewizji czy też Internecie. Wszystkie te źródła są oczywiście cenne, zanim jednak zdecydujemy się na kredyt gotówkowy powinniśmy głębiej przeanalizować, gdzie tak naprawdę będzie nam się opłacało go wziąć. W tym celu możemy na przykład użyć internetowych porównywarek, w których ręcznie będziemy mogli wpisać poszczególne elementy oferty danego banku lub też skorzystać z gotowych już zestawień również zamieszczonych na stronach internetowych, które ułatwią nam poszukiwanie właściwej oferty.

Co znajdziemy w internetowych zestawieniach?

Internetowe zestawienia ofert różnego rodzaju instytucji znacznie ułatwią nam wybranie banku, w którym będziemy chcieli wziąć kredyt. Zazwyczaj korzystając z internetowej porównywarki można wybrać kryteria porównywania takie jak: kwota kredytu (liczona w złotówkach), okres spłaty (liczony w miesiącach), oprocentowanie dla nowych klientów (liczone w procentach), prowizja dla nowych klientów (liczona w procentach), minimalny wymagany dochód (netto).

Kredyt gotówkowy w różnych bankach porównać można właśnie pod kątem wcześniej wymienionych opłat i prowizji, ale także ogólnie, tak, by zorientować się na przykład, jaką maksymalnie kwotę możemy otrzymać oraz na jaki cel będziemy mogli ją przeznaczyć i jak długo będziemy musieli spłacać kredyt.

Dodatkowo istnieje możliwość porównania instytucji oferujących kredyty pod kątem oprocentowania, zabezpieczenia kredytów gotówkowych oraz dodatkowych usług. Jeśli chodzi o zabezpieczenie kredytów gotówkowych, to opcja ta pomaga sprawdzić, czy zaciągana przez nas pożyczka wymaga zabezpieczenie. Wiąże się ono zazwyczaj z wysokością oprocentowania. Pod hasłem dodatkowe usługi kryje się natomiast możliwość wcześniejszej spłaty kredytu, podwyższenia jego kwoty, zmiana rat i tak dalej.

Przydatne w podejmowaniu decyzji, jeśli chodzi o bank, w którym zaciągniemy kredyt gotówkowym mogą okazać się również różnego rodzaju zestawienia z wcześniejszych lat, które ukazują nam na przykład, gdzie we wcześniejszych latach było najbardziej korzystne dla klienta oprocentowanie i jak to zmieniało się później.

Zestawienia to oczywiście jednak nie wszystko. Mając na oku konkretne banki powinniśmy się do nich udać w celu porozmawiania z doradcą i ustalenia wszelkich szczegółów oraz ostatecznie wzięcia kredytu gotówkowego.